Modne imiona dla psów

Gdy nadchodzi dzień, kiedy w domu pojawia się pojawia się nasz nowy, czworonożny przyjaciel, wraz z nim w naszym życiu powstaje szereg nowych wyzwań. Takim przyjemnym wyzwaniem, wręcz pewnego rodzaju zaszczytem jest możliwość nazwania zwierzaka. Zanim zdecydujemy się na imię, powinniśmy się dobrze zastanowić. Po pierwsze – to przydomek na całe życie, gdyż piesek przyzwyczaja się do niego, poza tym imię powinno podobać się przede wszystkim nam.

Oczywiście warto nadawać naszym pupilom oryginalne, nietypowe imiona, dzięki czemu, jeśli zawołamy naszego zwierzaka na podwórku lub ulicy, nie narazimy się raczej na to, że po chwili otoczy nas gromadka obcych piesków. Jednak do najpopularniejszych imion należą takie jak Cezar, Reks, Azor, Murzyn, Dżeki, Ares, Ciapek bądź Misiek, natomiast najmodniejsze imiona dla suczek to Saba, Pusia, Aza, a dla zwierzakach o pewnych charakterystycznych cechach – łatwo się domyślić jakich – np. Łatka, Kulka, Kropka lub Pchełka.

Modne i inspirujące są też imiona zwierząt z bajek i filmów, takie jak Beethoven, Lessie, Pluto lub Goofy z „Myszki Miki”, Reksio, Szarik, Cywil czy też Śliniak ze znanego serialu „Rodzina zastępcza”.

Popularne są także ludzkie imiona nadawane zwierzakom, np. modne męskie imiona dla psów to Borys, Leon, Maniek, Kubuś, Franek, Maksio, Rysiek, natomiast imiona żeńskie często nadawane czworonożnym przyjaciółkom to Sonia, Tina, Sara. Oczywiście trzeba pamiętać, że nazywanie zwierzaków w ten sposób czasem może narazić nas lub innych na niezręczne sytuacje, jeśli na nasze nawoływania zareaguje nie nasz piesek, ale jakiś pan lub pani.